• Start
  • Relacje
  • Punky Reggae Party w Młynie, czyli koncert Ga-Ga/Zielone Żabki
  • Andrzej Krasa

Punky Reggae Party w Młynie, czyli koncert Ga-Ga/Zielone Żabki

W sobotni wieczór, trzeciego dnia XI już Festiwalu Filmowego Offeliada odbył się w Klubie Muzycznym Młyn koncert legendarnej punkowej grupy Ga-Ga/Zielone Żabki, która w tym roku obchodziła 30. lecie swojej działalności. Bardzo licznie zgromadzonej gnieźnieńskiej publiczności zespół zaprezentował, oprócz nowszego repertuaru, sporo starych kawałków, które pamiętali doskonale starsi uczestnicy koncertu i śpiewali je razem z wokalistą Smalcem, który jest bardzo charyzmatyczna postacią i ma rewelacyjny kontakt z publiką podczas koncertów.

Zespół Zielone Żabki został założony w Jaworze w 1987 roku, początkowo funkcjonując pod nazwą Nieelektryczna Grupa Muzyczna dając akustyczne koncerty podczas Festiwalu w Jarocinie ’87.

Właściwy jednak początek działalności grupy przypada na rok 1988, kiedy to ich spektakularny występ na malej scenie w Jarocinie został uwieńczony nagrodą publiczności. W tym samym roku nagrania zespołu pojawiły się na składance ‘’Jarocin ‘88’’, na której można było usłyszeć kapele, które były laureatami festiwalu.

Szczyt aktywności grupy przypada na pierwsza połowę lat 90., kiedy to wu stepowali pod nazwa GaGa. W tekstach grupa odwoływała się do Hare Kryszna. W późniejszym okresie wokalista Smalec prowadził grupy reggae Radical News i Natura.

Na gnieźnieńskim koncercie można było usłyszeć najbardziej znane kawałki grupy: ‘’List do Andrzeja’’, ‘’Olewaj system’’, ‘’Anarchia wszędzie i zawsze’’, ‘’Numerek w krzaczkach’’ oraz nowsze kawałki.

Andrzej Krasa  

zdj. Anna Farman

 

Tagi: Offeliada GaGa/Zielone Żabki Klub Muzyczny Młyn