• Start
  • Relacje
  • Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham/ostatni pokaz Offeliady 2017 za nami
  • SzybkiMix

Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham/ostatni pokaz Offeliady 2017 za nami

Trzeci dzień Offeliady, filmowo zamknął film Pawła Łozińskiego – Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham. Jurorzy ustalili już werdykty. Ostatnia sesja konkursowa zakończyła się o 17.00 od tego momentu widzowie głosowali na swój ulubiony film – głosy są już też policzone. Nawet jeśli mamy swoje typy, a nawet pewne domysły, do jutra do godziny 15.00 obowiązuje nas tajemnica.

W sobotę oprócz ostatnich sesji konkursowych, obejrzeliśmy pokazy specjalne filmów Pociecha – Pawła Podlejskiego oraz Butterfly Kisses – Rafała Kapelińskiego.

Ponadto Anna Dzionek poprowadziło spotkanie z Wiolą Sową połączone z projekcją jej filmów. Pochodząca z Gniezna reżyser, znana głównie z animacji, porusza się na styku różnych form filmowych łącząc nie tylko fabułę z dokumentem, ale też animację i dokument. Podczas spotkanie widzowie mogli zobaczyć cztery bardzo różnorodne technicznie i tematycznie filmy, które spajała jedna wrażliwość estetyczna i emocjonalna. Niezwykła subtelność, i bardzo rzetelny research tematów widoczne zwłaszcza przy filmie Endblum. Pokaz towarzyszący spotkaniu zamknęła oniryczna animacja XOXO pocałunki i uściski. Dobre prowadzenie i komunikatywność reżyserki, sprawiły, że mimo przedpołudniowej pory wytworzył się dość kameralny, klimat bliskiego planu.

 

Ostatnim zaś filmem jaki mogliśmy zobaczyć był obraz Pawła Łozińskiego – Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham. To niezwykła opowieść o trudnych relacjach matki i córki, oparty na schemacie nagranych sesji terapeutycznych. Film przewodniczącego tegorocznego jury głównego zbiera bardzo dobre recenzje, które podzielało wielu widzów dzisiejszego pokazu offeliadowego.

Teraz juz czekamy na wyniki obrad jurorów. 

 

Po ostatnim akordzie filmowym, uczestnicy festiwalu przeszli do młyna by tym razem bawić się przy muzyce punkowej Gaga/Zielone Żabki. Świetnie przyjęty występ Smalca i jego ekipy zgromadził spora rzeszę fanów. 

Szersze relacje i rozmowy z twórcami już od jutra. W ekipie Offeliady pracowało 5 ludzi Popcentrali. 

Zdj. Anna Farman

tekst: SzybkiMix

Tagi: Offeiada Festiwal filmowy GaGa/Zielone Żabki