• Start
  • Zapowiedzi
  • Rusza Latarnia. Kultura na wolnym powietrzu w ogóle na wolności
  • Jarek Mikołajczyk

Rusza Latarnia. Kultura na wolnym powietrzu w ogóle na wolności

To już kolejny rok gdy na Wenei zabłyśnie “Latarnia”. Kolejne letnie miesiące wypełni tu kultura niezwykle różnorodna, adresowana ponad środowiskami. Koncerty, warsztaty - wszelkie formy aktywności, wykorzystując fenomen miejsca stworzonego przez ludzi i dla ludzi, adresuje się tutaj; dla dzieci i dla dorosłych. Na koncerty nawet te z przysłowiowej już "alternatywki" i rzeczywistej awangardy, przychodzą tu ludzie zarówno z pobliskich fyrtli jak i spoza Gniezna.

 

Już 4 lipca wystartuje to, co będzie przez lato zdrowo pojętą ofertą kultury pozainstytucjonalnej. To co warto podkreślić niezależnie od tego czy Stowarzyszenie Ośla Ławka - organizator Latarni; zaprasza artystów z zewnątrz czy sięga po tych, których niektórzy przedstawiciele instytucji nazywają lokalsami inni (już na szczęście byli) obszczymurami - tworzy się program, jaki mógłby wypełniać każde podobne miejsce na świecie. 

zdj. Sebastian Uciński

Na początek Teściowa Śpiewa. i już od startu po prostu Latarnia narzuca mega mocne wejście. Można rzecz Grzesiuk w spódnicy. Rzecz jasna tym którzy znają twórczość Teściowej - porównania nie są potrzebne. Pełna niesamowitej energii Teściowa Śpiewa idealnie wpisze się w tę podwórkową atmosferę latarnii. Dziś chcemy wam zaproponować zapoznanie się z rozkładem jazdy na lipiec. Będzie po prostu gęsto i tak jak być może zawsze, i dlatego jest niekiedy. 

Dzień po Teściowa śpiewa już 5 lipca koncert dla dzieciaków ale nie tylko - Emocje. Potem szereg warsztatów, spotkań i koncertów. Lipiec zakończy koncert Miłego ATZ. To będzie potężna dawka nowoczesnego rapu rodem z Dzieksy. Sprawdzajcie. Niebawem zaczniemy zapowiadać każde z wydarzeń. Od jutra odpalamy ponownie też kalendarium.   

sprawdzaj

zdj. Sebastian Uciński 

Jarek Mixer Mikołajczyk 

Tagi: Latarnia na Wenei