• materiał prasowy

MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ - KONCERT WALENTYNKOWY

Centrum Kultury  „Scena to dziwna” zaprasza na koncert walentynkowy zatytułowany „Miłość niejedno ma imię”, który odbędzie się w piątek, 14 lutego o godzinie 19.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul Słowackiego 45. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze piosenki i historie miłosne w wykonaniu duetu Michał Pilas - gitara i śpiew oraz Jarek Mixer Mikołajczyk – opowieści.


„Miłość niejedno ma imię” to tytuł wspaniałej powieści autorstwa Pierre La Mure, opisującej życie Feliksa Mendelssohna, którego Marsz weselny towarzyszył wielu zakochanym. „Miłość niejedno ma imię” to także przeświadczenie o tym jak piękna i różnorodna może być miłość. Program przygotowany przez Michała Pilasa i Jarka Mixera Mikołajczyka na okoliczność Dnia Zakochanych to podróż do krainy tęsknoty, wzruszeń, łez i uśmiechu.

Polskie piosenki o miłości to niezwykle wdzięczny temat dla szczerego i wrażliwego wokalisty, którym niewątpliwie jest Michał Pilas. - Często jednak postrzegamy je przede wszystkim przez pryzmat lat dwudziestych minionego wieku. Przypominają nam się: Fogg, Kiepura, Bodo czy Żabczyński. Twórcy programu „Miłość niejedno ma imię” nie rezygnują z tych utworów, które Tomasz Krzemiński nazwał na swojej niedawno wydanej płycie „Piosenkami prawdziwymi”.  Pamiętamy jednak i o tych, którzy zakochiwali się np. przy „Zanim pójdę” Happysad, piosenkach Agnieszki Osieckiej czy choćby „To Love Somebody” z repertuaru Bee Gees - mówi Michał Pilas.

To niejedno imię miłości sprawia, że chcemy by nie tylko zakochane pary czuły się kochane 14 lutego. Stąd odrobina bajek dla dorosłych czyli opowieści o miłości, z pogranicza polskiego czy wielkopolskiego kabaretu przedwojennego i syryjskich bajarzy - dodaje Jarek Mikołajczyk. Obok znanych i popularnych piosenek, pojawią się też autorskie utwory M. Pilasa oraz szczególne, autorskie wykonanie przez duet piosenki „Do Plastićka” - DAAB-u. „Miłość niejedno ma imię” to program, przygotowany tak by w tym dniu, na tym koncercie nikt nie czuł się samotny. Popularne Walentynki będą okazją by kogoś zaskoczyć ale też by myśleć ciepło o wszystkich, których kochamy.

Wykonawcy:

Michał Pilas: jak sam podkreśla muzyk i archeolog, czyli muzyk z wykopu. Lider grupy PWS, koncertował na wielu scenach w kraju, przed tak różnorodnymi gwiazdami jak Golec Uorkiestra, Akurat czy Skankan. Obecnie wraz ze swoim rozbudowanym składem PWS przygotowuje kolejną płytę. Kontynuuje także występy solowe oraz okolicznościowe. Jest także edukatorem w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie;

Jarek Mixer Mikołajczyk: animator kultury, lalkarz, piewca gwary wielkopolskiej i autor bajek. Znany zarówno jako Szczun z Kareji, Pan Walizka tworzy wiele autorskich projektów w tym Pracownię Konserwacji Bajek z Pawłem Bąkowskim, Szczuny i Dudy z Mikołajem Woźniakiem i Igrce Muzealne z Michałem Pilasem. Ostatnio jako edukator MPPP kreuje także postać Detektywa Jarosława Muzealnego i oprowadza po największej swojej miłości - Gnieźnie. Laureat Królika - Nagrody Kulturalnej Miasta Gniezna.

Bezpłatne wejściówki odbierać można w tymczasowej siedzibie eSTeDe przy ul Wrzesińskiej 2 (Wąskotorówka) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 oraz w Wydziale Promocji i Turystyki Starostwa Powiatowego, pok.2.44.

Serdecznie zapraszamy!

materiał prasowy