• Start
  • Zapowiedzi
  • Finał WOŚP - to był ten dzień. 334 628 złotych 26 gr
  • materiał prasowy

Finał WOŚP - to był ten dzień. 334 628 złotych 26 gr

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy grała poraz 28. Podczas 28. Finału WOŚP grano dla DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ! Jak każdego roku Gniezno przyłączyło się do tej wspaniałej inicjatywy. Sztab przy Scena to Dziwna organizował szereg atrakcji z myślą o tych, którzy kwestuja i wspierają WOŚP. Już od rana w naszym mieście było głośno! Na gnieźnieńskim Rynku Klasyczne Gniezno i Nocna Jazda Samochodem Bez Celu rozstrawiły swoje auta.

Tradycyjne także włączyły się Królewskie Morsy Gniezno. Był wspaniały bieg Pierwsza Stolica do Stolicy - spektakularne wydarzenie.

Grał także Bigos Expres na Wąskotorówce - obecnej siedzibie C.K. eSTeDe. Główne wydarzenia artystyczne miały miejsce Hali Widowsikowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki.

Istotą Finału jak co roku byli młodzi woluntariusze, którzy zbierają pieniądze na ulicach i ogromne dzieło pomocy, jednoczące nie tylko instytucie takie jak MOK czy eSTeDe ale tez wiele srodowiski i stowarzyszeń.

Wstępna kwota zebrana przez Gnieźnieński sztab (kwota między innymi bez terminali) to 334 628 złotych 26 gr, Dane z 22.00 12.01.2020. 

 

zdj. profil fb Tomasz Dzionek

estede 

INFO

Tagi: WOŚP