• materiał prasowy

Otwórz Oczy

Ula Urban - młoda artystka, fotografka, w której krwi płynie całkowity profesjonalizm - jej umiejętność uchwycenia na swoich pracach dokładnie tego, co zrodziło się w jej umyśle jest porywająca. Potrafi w czasie trwania sesji już na pierwszym zdjęciu osiągnąć zamierzony efekt. Jej prace wpisują się w ramy sztuki współczesnej, jednakże ukazuje rzeczywistość w zupełnie inny sposób niż większość dzisiejszych artystów. W opozycji do współczesnego konceptu twórczości, który w większości narusza status dzieła sztuki, ukazując brutalność rzeczywistości - tutaj przedstawiamy czyste piękno. Sztukę, która koi duszę, napawa energią i zawiera niezaprzeczalną wartość estetyczną.

17 stycznia o 18.00 Instytut Kultury Europejskiej Youth Novels - polska grupa muzyczna grająca nostalgiczny rock alternatywny, tworząca od czterech lat. Ich muzyka jest hipnotyzująca, delikatna a jednocześnie niepokojąca. Pozwala zatrzymać się na chwilę w pędzącym dzisiaj świecie, wejść wgłąb siebie, oczyścić się ze złych myśli, coś na kształt medytacji. Nieprzypadkowa modulacja onirycznych dźwięków i magnetyczny głos wokalistki w połączeniu z tekstem, ma na celu sprawić, by słuchacz wpadł w swego rodzaju trans, gdzie przypomina sobie o swoich marzeniach, przemyśleniach na które nie ma czasu podczas codziennej gonitwy.

Otwórz oczy na piękno które nas otacza.

Przekraczając próg Instytutu, przenieś się do innego wymiaru. Spokoju, piękna, melancholii i nostalgii. Przejdź wewnętrzne oczyszczenie i naładuj się dodatnią energią, znajdującą się w sztuce, którą chcemy się z Tobą podzielić. Za oknem chaos, tutaj - spokój. Jesteśmy w innym świecie, odciętym od zwykłej codzienności, krzyku, gonitw, zamętu. Zapominamy o wszystkim, całkowicie oddajemy się muzyce i fotografii. Przez tą chwilę nie ma nic więcej i nic innego się nie liczy. Totalny odlot!

materiał prasowy

Tagi: IKE UAM