• Start
  • Zapowiedzi
  • Pięć filmów z Short Waves Festival w Dobrym Browarze!
  • Kamila Kasprzak-Bartkowiak

Pięć filmów z Short Waves Festival w Dobrym Browarze!

Jeszcze przed Świętami zapraszamy na pięć krótkometrażowych filmów o różnorodności w wielu wymiarach. Obrazy, które były pokazywane na poznańskim Festiwalu Short Waves Festival w programie Rainbow Shorts, będzie można zobaczyć 14 grudnia (sobota) o godz. 18.00 w Dobrym Browarze w Gnieźnie (sala na piętrze).

Na pokaz filmów z cyklu Rainbow Shorts poruszających kwestie dorastania i poszukiwania własnej tożsamości, schematów niepełnosprawności czy odmienności seksualnej, kulturowej i rasowej – zapraszają więc Fundacja Ad Arte będąca głównie organizatorem Short Waves Festiwal, działająca na rzecz społecznej równości Fundacja Republika Różnorodności oraz grupa organizatorów Marszu Równości w Gnieźnie.

O filmach:
„Kado" (Gift), reż. Aditya Ahmad, Indonezja 2018, 15 min.
Isfi może mieć na sobie wygodne spodnie pośród swoich kolegów, ale by być akceptowana w domu Nity, zmuszona jest ubrać hijab. Dwa dni do urodzin Nity, a wszystko czego chce Isfi to przygotować jej najlepszy prezent.

„Fay Presto" reż. Hanna Aqvilin, Wielka Brytania 2017, 17 min.
Dokumentalny portret legendarnej Fay Presto, najbardziej znanej i pożądanej magiczki na wyspach Brytyjskich, która raczej wolałaby umrzeć na scenie niż przestać występować.

„Repugnant", reż. Kyan Krumdieck, Nowa Zelandia 2018, 12 min.
Grace musi udowodnić, że jej psia terapia działa, gdy próbuje uzdrowić mopsa Fergisa z jego homoseksualności.

„The Mute", reż. Pham Thien An, Wietnam 2018, 15 min.
Dziewczyna próbuje znaleźć odpowiedź czym jest miłość przed ważnym dniem w jej życiu.

„Dressed for pleasure", reż Marie de Maricourt, Szwajcaria
Sarah, niepełnosprawna dwudziestoletnia dziewczyna mieszka z rodzicami. Coraz bardziej ulega swoim fantazjom i zwraca coraz większą uwagę na swoją seksualność. Przybycie do jej domu nowej sprzątaczki Victorii, transeksualnej kobiety zaburzy rodzinną harmonię.

 

opr. Kamila Kasprzak-Bartkowiak

Tagi: Film Dobry Browar