• Jarek Mikołajczyk

Grudzień w Teatrze Fredry

Grudzień w teatrze w Gnieźnie rozpocznie się w niedzielę 8 grudnia o godzinie 11.00 w Foyer. 3D: edycja mikołajkowa. Każdy z nas ma swoje zwyczaje i tradycje. Podać mleko i ciasteczka? A co z listem do Świętego Mikołaja? Przyjdź do Teatru ze swoim małym marzeniem i historią i weź udział w mikołajkowych warsztatach pedagogiczno-teatralnych.

Warsztaty dla dzieci z opiekunami. Obowiązują zapisy. Prowadzenie: Magdalena Musiał

 

 

We wtorek 10 rozpocznie się granie Wigilijnej opowieści w rezyserii Józefa Jasielskiego. Spektakl ten to spotkanie dzieci i dorosłych, podczas którego każdy może przekonać się, że za sprawą świąt może dokonać się w nas pozytywna przemiana. Pełna ciepła i optymizmu historia pióra Dickensa w przekładzie Józefa Jasielskiego co roku jest niezwykle popularna wśród najmłodszych i nie tylko

10. XII. godzina: 9:00 i 11:00

11. XII. godzina: 9:00 i 11.00

18. XII. godzina: 9:00 i 11:00

19. XII. godzina: 9:00 i 11:00

20. XII. godzina: 9:00 i 11:00

21. XII. godzina: 11.00

Historia Przemocy. reż. Ewelina Marciniak. Ewelina Marciniak, uznana reżyserka teatralna, laureatka Paszportu Polityki i zdobywczyni wielu prestiżowych nagród, przygotowuje polską prapremierę inscenizacji książki Édouarda Louisa – gwiazdy młodego pokolenia francuskich pisarzy, jednego z najpoczytniejszych autorów nad Sekwaną. Paryż, wigilijna noc, przypadkowe spotkanie, które odciska się tragicznym piętnem na życiu głównego bohatera – wstrząsająca historia o banalności i przypadkowości przemocy w rozpadającym się, pełnym podziałów i wzajemnego niezrozumienia świecie. Spektakl dla widzów dorosłych.

14. XII. godzina: 19:00

15. XII. godzina: 18:00

Królowa. Fredie - jestem legendą. Reżyseria Piotr Sieklucki. 

Spektakl poświęcony jednej z największych gwiazd rocka jest historią o wielkim nienasyceniu i cichym odchodzeniu. To swoisty musical i teatr tańca, ale też groteskowy wodewil i opera mydlana. Zawieszony między życiem a śmiercią bohater wspomina i poddaje swoje życie autorefleksji. Jak to możliwe że jeden i ten sam człowiek może być showmanem, równocześnie nieśmiałym wrażliwcem i macho, zachłannym na życie i tak samotnym?

Spektakl dla widzów od 15 roku życia. Spektakl bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Sabina Zygmanowska, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący)

29. XII. godzina: 18:00

30. XII. godzina: 19:00

31. XII. godzina: 19.:00

 

opr. Mixer