• Jarek Mikołajczyk

Opisuj kulturę na Popcentrali. Czekamy na Ciebie?

To co jest pewne, nie zarobisz u nas - to raz. My też nie zarabiamy - to dwa. Zapewne to nie najważniejsze informacje, jakie chciałbyś otrzymać zastanawiając się czy spróbować swoich sił w dziennikarstwie obywatelskim dotyczącym kultury. Gramy jednak w otwarte karty. Jesteśmy pierwszym portalem dziennikarstwa obywatelskiego dedykowanym w 100% kulturze.  

 

Siłą naszej redakcji zawsze byli młodzi ludzie. Niektórzy z nich już po prostu poszli dalej. O ile był czas gdy “pracujący” z nami od początku Tymoteusz był najmłodszym redaktorem, to już dawno tak nie jest. Jego 18 zbiegła się z 3 Urodzinami Popcentrali, gwiazdą tej wspólnej imprezy był Flint, a zagrało też kilku innych graczy nie tylko z G-no. Teraz mamy już 7 urodziny. Nie o tym jednak piszemy do Was. 

 

Cieszymy się, że Popcentrala była fragmentem życiowej drogi: Noemi Gadzińskiej, która dla nas fociła, Łukasza Zachwieii - też zaczynał pstrykać tutaj będąc jeszcze w Ekonomiku. W czasie swoich szkół średnich, pstrykali i pisali jeszcze Dominik Wilku Wilczyński, Mikołaj Stopczyński - wspaniały w tekstach muzycznych - dziś student specjalności dziennikarskiej, który współpracuje z nami do dziś. Wiktoria Młynarczyk wyróżniona przez SDP za jeden ze swoich artykułów na Popce. Pisała także Ola Kondela, wcześniej Anita Grzybowska i kilka innych świetnych młodych osób. 

Przez bardziej doświadczoną część redakcji i współpracowników przewijali się lub przewijają: Jakub Dzionek, Alex Freiheit, Paweł Bąkol Bąkowski, Andrzej Krasa, Dawid Jung, Ewa Jenek. Przedstawiciele bardzo różnych środowiski i światopogladów. Dość jednak marudzenia.

 

Jeśli masz ochotę opisywać rzeczywistość kulturalna Miasta, a może nie tylko, jesteś uczniem szkoły średniej, a chciałbyś sprawdzić swoje pióro, szkolić się? Zapraszamy do współpracy. 

 

Pokaż jak piszesz. Będziemy publikować Twoje zapowiedzi i relacje. Pomożemy wbić na imprezę, którą chcesz opisać, czy porobić na niej foty. Dostaniesz legitymację dziennikarską i wolność tworzenia. Czyli tyle co my wszyscy. Nie cenzurujemy treści, czekamy na Twoje pomysły.  

 

Jarek 

Kamila

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.