• Jarek Mikołajczyk

Grudzień w Starym Ratuszu to Tradycja

Tradycja będzie tematem przewodnim najbliższych wydarzeń zapowiadanych przez ekipę Starego Ratusza. 

 

Dla najmłodszych. Wszystkie ruchy dozwolone - muzyka

Cykl Dla Najmłodszych. Wszystkie ruchy dozwolone wpisał się na stałe w kalendarz warsztatów familijnych proponowanych przez Stary Ratusz.

Zapraszamy na pierwszą grudniową odsłonę – Muzykę. 1 grudnia w Starym Ratuszu ponownie pobawimy się z najmłodszymi przy wykorzystaniu dźwięków. Zajęcia zorganizowane są w dwóch odsłonach - pierwsza o godz. 11:00 na którą zapraszamy rodziców z maluszkami do 2 roku życia. O godzinie 12:00 chętnie spotkamy się z dziećmi w wieku 2-5 lat z rodzicami. 

Zajęcia polegać będą na zaanimowaniu przestrzeni, w której rodzice będą muzykować ze swoimi pociechami. Wspólny taniec, śpiew i gra na instrumentach w relacji rodzic-dziecko. Każdy przejaw rozwijania muzykalności w tym warsztacie będzie mile widziany. W tym miesiącu potańczymy i zagramy w rytm muzyki ludowej. 

Obowiązują zapisy 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / tel: 512 411 867

Maluch i tradycja

2/ 9/ 16 grudnia/ g. 17.00 w sali warsztatowej na II p. Starego Ratusza 

Ostatni w roku kalendarzowym cykl dla dzieci 4-10 lat z dorosłymi opiekunami, podczas którego postaramy się najmłodszym przybliżyć znaczenie słowa „tradycja”. A tradycja to sięgnie do tego, co nasze babcie i dziadkowie uznali za cenne i ważne. My zaproponujemy kontakt z tradycją w wymiarze materialnym, a to oznacza, że w nadchodzącym zimowym cyklu uczestników czekają trzy konkretne warsztaty. 

Podczas najbliższego spotkania – 2 grudnia - zaproponujemy tworzenie tradycyjnych zabawek – czy takie zabawki można zrobić samodzielnie? Które z nich można określić mianem „tradycyjne”? z jakich materiałów takie zabawki wykonywano? Na te pytania uczestnicy samodzielnie poszukają odpowiedzi podczas warsztatu, na które obowiązuje zgłoszenia e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / tel: 512 411 867

TRADYCYJNE ZABAWKI już w najbliższy poniedziałek – Zapraszamy!

NIEzwykłe bombki – kreatywne warsztaty z techniką powertex

5 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na świąteczne warsztaty z użyciem preparatów Powertex. Praca w tej technice jest jednym z nowszych sposobów twórczego dekorowania przedmiotów w Polsce, choć w Europie i na świecie cieszy się już ogromnym zainteresowaniem. Powertex to utwardzacz na bazie wody o wszechstronnym zastosowaniu. Dzięki niemu można tworzyć rzeźby, obrazy, formy użytkowe zbliżone do ceramiki, ozdabiać przedmioty, wykonywać biżuterię i wiele innych. Zajęcia z użyciem tej techniki to świetny sposób na twórcze spędzanie czasu a uzyskane efekty dają wiele satysfakcji.

Na warsztatach w Starym Ratuszu wykonamy ozdobne bombki świąteczne.

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału w warsztatach - ilość miejsc ograniczona.

Zapisy w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury tel. 61 426 46 30

opr. Mixer

Tagi: Stary Ratusz