• opr. Tymoteusz.

Koncert Patricii Barber we Wrocławiu

Wracamy do formuły, w której Popcentrala pisze o kilkunastu najważniejszych wydarzeniach w kraju. to Wrocław staje się kolejnym miastem, gdzie będziemy. Okazja powrotu jest szczegółna. Patricia Barber zagra we Wrosławiu koncert. Patricia Barber, światowej sławy amerykańska wokalistka i pianistka wystąpi 28 stycznia w Sali Teatralnej Impartu na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu. Pierwsza dama chicagowskiej sceny jazzowej przyjeżdża do Wrocławia promować swoją najnowszą płytę pt. “Higher”


Patricia Barber, od 2019 członkini Amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk, zbiera entuzjastyczne recenzje swojego albumu wydanego w marcu tego roku. Barber po raz kolejny wprowadza do jazzu ekscytujący materiał muzyczny.


“Higher” przedstawia cykl artystycznych pieśni „Angels, Birds and I... ”, który zaciera granice między poezją, jazzem i piosnką autorską, rozwija harmoniczny język jazzu i może być wykonywany zarówno przez jazzowych wokalistów i instrumentalistów, jak i przez śpiewaków klasycznych.
Trasa koncertowa Patricii Barber w USA, Kanadzie i Europie to jedna z niewielu okazji by usłyszeć ją na żywo.

Koncerty Patricii Barber cechuje nastrojowy śpiew, niski ton głosu, melancholijność, liryczność i prostota w aranżacji większości kompozycji.

Barber urodziła się w rodzinie z tradycjami jazzowymi. Jej ojciec był saksofonistą, członkiem słynnej orkiestry Glenna Millera.
Od początku kariery Patricia Barber nagrywa dla najważniejszej w świecie jazzu wytwórni płytowej Blue Note.

We Wrocławiu wystąpi w swoim klasycznym składzie:

Patricia Barber - voc, piano
Larry Kohut - bass
Jon Deitemyer - drums

“Jako pianistka i wokalistka, jest siłą, z którą trzeba się liczyć. Jako autorka tekstów piosenek, jest czystym zniszczeniem.”
- Jazz Police

“Higher” jest klejnotem poetyckim, który znacznie przewyższa poprzednie prace Barber. A to jest niezwykłe dla artystki, która stawiała sobie poprzeczkę bardzo wysoko przez ostatnie trzy dekady.”
- Eric De Boer hifi-nl

28.01.20 godz. 19.00 Impart, ul. Mazowiecka 17
Ethno Jazz Festival
PATRICIA BARBER “Higher”
bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 80 zł - miejsca stojące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: https://www.ethnojazz.pl/bilety-online/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, goingapp.pl, empikbilety.pl
rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

opr. Tymoteusz.

Tagi: Stary Klasztor Wrocław Patricia Barber Ethno Jazz Festival