• Jarek Mikołajczyk

Wrzesień w Ratuszu

Wrzesień wystartował, a wraz z nim nowa oferta kulturalna Starego Ratusza/ filia MOK. Dla wszystkich wydarzeń, które zaproponujemy naszym odbiorcom zwornikiem będzie hasło "literatura". W tym tygodniu zapraszamy na wydarzenie rodzinne oraz warsztat dla młodzieży i dorosłych - szczegóły niżej.

POSŁUCHAJCIE

4 września/ w środę/ w godz. 16.00-19.00

To familijne wydarzenie odbędzie w dwie wrześniowe środy.  W każdej z pięciu sal w Starym Ratuszu zaproponujemy różne działania na temat KSIĄŻKI. Odbędą się zajęcia plastyczne tworzenia ilustracji, postaci z książek i artystycznych zakładek, będzie strefa relaksu z audiobookami, każdy chętny będzie mógł przynieść swoją ulubioną książkę, aby ją przeczytać innym. Tym razem współpracować będziemy z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna, która szykuje wiele ciekawych atrakcji, w tym aktywności z książką pachnącą czekoladą, czarną książką kolorów" oraz innymi nietypowymi i zagadkowymi książkami.

WSTĘP WOLNY !
TO BARDZO FAJNA KSIĄŻKA. POLECAM.

8 września/ niedziela/ g. 10.00 - 14.00/ sala warsztatowa w Domu Powstańca Wielkopolskiego

Jaki pisać dobre i rzetelne recenzje? Wbrew pozorom nie jest łatwo napisać recenzję, która zaciekawi i przykuje uwagę czytelnika, a nie będzie tylko przepisaniem blurba z jednym zdaniem podsumowującym napisanym przez autora. Podczas warsztatu omówimy, jak powinna wyglądać recenzja książki, czym różni się od recenzji gry czy filmu, na co powinniśmy zwracać uwagę publikując ją na blogu. Będziemy analizować przykładowe recenzje uczestników warsztatów, a także przyjrzymy się współpracy z portalami książkowymi i ogólnie blogosferze książkowej.

Warsztat poprowadzi Magdalena Stawniak – autorka bloga Geekwoman https://geek-woman.blogspot.com/, współpracująca z portalami o tematyce fantastycznej (m.in. Fahrenheit, Bestiariusz, Star Wars Extreme)

warsztat dla młodzieży (od 15 l) i dorosłych/ wstęp wolny! zgłoszenia e: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

materiał prasowy