• Jarek Mikołajczyk

WACŁAW ZIMPEL ZAGRA NAD WENEJĄ

Ekipa Latarni na Wenei i Stowarzyszenie Ośla Ławka zapraszają w najbliższą niedzielę 7 lipca na godzinę 20 na koncert jednego z najoryginalniejszych polskich muzyków współczesnych, multiinstrumentalisty, kompozytora i producenta Wacława Zimpla.

Wacław Zimpel, chociaż jest klasycznie wykształconym klarnecistą, swoją karierę zaczynał grając free jazz, nierzadko z prawdziwymi legendami tej sceny. Improwizacja jako uniwersalny język, za pomocą którego można porozumieć się z praktycznie każdym muzykiem, uczyniła go wszechstronnym instrumentalistą. Ta wszechstronność pozwoliła mu na zgłębianie różnych stylistyk i tradycji muzycznych – od minimalizmu, przez indyjską muzykę klasyczną aż do elektroniki.

W 2016 roku Wacław Zimpel wydał album solo - „Lines”, który okazał się przełomowy w jego karierze. Sięgnął w nim po raz pierwszy po analogowe instrumenty elektroniczne, które szybko stały się jego nową, muzyczną fascynacją. Zupełnie niespodziewanie z jazzowego improwizatora, stał się twórcą i producentem grającym na najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej na świecie i współpracującym z takimi artystami jak James Holden, Sam Shackelton czy Forest Swords.

W 2017 roku otrzymał Paszport Polityki w kategorii muzyka popularna.

Wstęp na koncert jest DARMOWY dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu "Kultura-interwencje 2019".

materiał prasowy

 

Tagi: Latarnia na Wenei Wacław Zimpel