• opr. Mixer

Kolejne urodziny BAPU - wygraj wlotkę

Jak co roku zapraszamy do wspólnego świętowania. Tym razem na wspólnej scenie wystąpi z nami, pewnie większości znany, zespół TERAPIA z Gniezna, który swoim profesjonalizmem i rockowym pazurem rozgrzeje nas do zabawy. Tuż po nich niesamowity folk-punk z Giżycka - MOLLY MALONE's. Przejadą trochę Polski dla Was, więc liczymy na przepiękną gościnę pod sceną. Wygraj wlotkę! Koncert już 13 kwietnia o 18.30 w Klubie Muzycznym Młyn w Gnieźnie.
54523636 2209839112415192 5651353775219146752 n

Widzimy się niebawem!!!


- TERAPIA -

Rockowe brzmienia z Gniezna. Określają się jako
Hard Rock/Rock/Funk
Możemy zapewnić, że na pewno będzie ostro, dynamicznie i nietuzinkowo. Rozgrzeją nas dzwiękami przy których nie jednemu nóżka pójdzie w tany.
W składzie:
Sara Powaga - wokal, skrzypce
Maciej Szymański - gitara
Łukasz Lewandowski - gitara
Mateusz Hauke - gitara basowa
Szymon Zbierański - perkusja

FB: https://www.facebook.com/terapeuci/

- MOLLY MALONE'S -

Molly Malone's to folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach doskonale łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Idea zespołu narodziła się w głowach Jarka „Kwiatka” Kwiatkowskiego oraz Bartka „Konia” Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory.

Podstawowy skład zespołu punk rockowego uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej, co tworzy doskonałą muzyczną mieszankę. Teksty w języku polskim pisane przez przyjaciół zespołu są charakterystycznym elementem w Molly Malone's, który jest dodatkowym walorem w kontakcie z publicznością. Zespół w swojej twórczości akcentuje przywiązanie do Mazur i stara się godnie reprezentować swoją małą ojczyznę.

Zespół zaczął koncertować od stycznia 2010 roku i od początku doskonale sprawdzał się na koncertach w pubach i tawernach jak i na dużych scenach plenerowych festiwali. Zwycięstwo w Konkursie Trzy Tawerny 2010 podczas IV Edycji Festiwalu Latający Holender Ursus 2010, a także nagroda publiczności na 7 Festiwalu Rock Szanty w Serwach w sierpniu 2010 roku czy II Edycji Festiwalu Muzyczne Perły 2010 w Tawernie Korsarz są potwierdzeniem tych słów. Pozytywne przyjęcie Molly Malone's w środowisku folku morskiego jako mazurskiego zespołu grającego „punk rockowe szanty” wynikało nie tylko z braku sceny celtic punkowej w Polsce ale także z doskonałej zabawy jaką zespół serwował na każdym koncercie.

Molly Malone's okazali się być jedynym zespołem w Polsce grającym na profesjonalnym poziomie ten tak popularny na świecie gatunek muzyczny. Naturalnym więc było, że pomimo krótkiego stażu scenicznego supportowali na koncertach w Polsce takie gwiazdy gatunku jak kanadyjskie The Dreadnoughts czy The Real McKenzies oraz Street Dogs z USA .

W przerwach między koncertami wiosną 2011 roku Molly Malone's rejestruje swoje pierwsze autorskie kompozycje, które w 2012 roku wydaje na MiniCd pod logiem North East Records. Cztery utwory są wizytówką Molly Malone's i doskonale ukazują kierunek w jakim podąża zespół. Jesienią 2012 roku po niespełna trzech latach działalności w Olsztyńskim Studio X Molly Malone's rozpoczyna rejestrację swojej pierwszej długiej płyty pt. "Obłęd", która ukazała się nakładem Lou&Rocked Boys 17 marca 2013.

FB: https://www.facebook.com/MollyMalonesGizycko/

- BAPU -

Zespół powstał na przełomie kwietnia i maja 2011 roku w Gnieźnie. Luźna propozycja wspólnego grania szybko przerodziła się w poważniejszy projekt. Jako zespół ska, ciągle szukając własnego gatunku, mieszali rytmy. Patchanka typowe dla Mano Negra z elementami punk rocka czy reggae, czasami okraszając bałkańskimi i klezmerskimi dźwiękami. Nie bez znaczenia są również teksty, którymi grupa uderza w sprawy dla nich istotne manifestując tym samym swoją ideologie, choć czasami to tylko wypadkowa ich wspólnych przeżyć.

Zespół jest finalistą 8 edycji "MUST BE THE MUSIC - Tylko muzyka".

1 sierpnia 2015 roku zespół zagrał koncert na 21'Woodstock Festival (Pokojowa Wioska Kryszny) gdzie odbyła się premiera debiutanckiej płyty "NA PRZEKÓR".

FB: https://www.facebook.com/BAPU.gn/

-AFTER-

Koncerty to oczywiście nie koniec... tuż po szarpaniu strun i innym wyciu ze sceny, bawimy się przy znanych hitach do białego rana

 

KONKURS. Dla osoby, która jako pierwsza podeśle na  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. skład zespołu - mamy wlotke. 

Tagi: Klub Muzyczny Młyn BAPU