• materiał prasowy

Mistrzowska Szkoła Elżbiety Binkowskiej

Stary Ratusz zaprasza na intensywne weekendowe warsztaty twórcze dla młodzieży i dorosłych. To propozycja dla wszystkich zainteresowanych sztuką - osób dopiero początkujących, jak i zaawansowanych w temacie. To warsztaty dla chcących czegoś się nauczyć, zdobyć wiedzę lub poszerzyć swoje umiejętności pracy i świadomości plastycznej. Warsztaty mają na celu uwolnienie twórczego potencjału i obudzenie kreatywności w uczestnikach. Będą mieli oni szansę rozpoznać swoje możliwości w zakresie plastyki, poznać konkretne narzędzia pracy i stworzyć kompozycję na płaszczyźnie pod kierunkiem znanej gnieźnieńskiej artystki Elżbiety Binkowskiej. Warsztaty odbywać się będą od 22 do 24 marca.

Wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona - wiek uczestników 15 +. Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W trakcie warsztatów planowane są przerwy 

UWAGA: Materiały do pracy w zakresie własnym uczestników!

22 marca/ piątek / 16.00-18.00/ Twórczość daje mi skrzydła
Spotkanie wprowadzające z mikro-wystawą prac własnych uczestników, podczas którego zostaną oni zaproszeni do ćwiczeń mających wydobyć indywidualnych predyspozycje 
i sposoby pracy.

23 marca/ sobota/ 9.00-18.00 / Narzędzia
Jak można pracować twórczo mając ograniczony zasób narzędzi? W myśl zasady mniej znaczy więcej uczestnicy będą wykonywać ćwiczenia z wykorzystaniem wyłącznie ołówka lub grafitu.

24 marca/ niedziela / 9.00-18.00 / Ja, Ich, I, io, moi
Tematem ostatnich warsztatów będzie ekspresja własna każdego z uczestników. Zawarte 
w tytule „JA” to metafora naszej różnorodności jako ludzi i porozumienia się, także w sferze plastyki, bardzo indywidualnym językiem.

Elżbieta Binkowska – malarka, ilustratorka, graficzka, pedagog. Pochodzi z Gniezna, gdzie obecnie mieszka i tworzy. Zrealizowała wiele wystaw w Polsce i za granicą (głównie w Holandii, Niemczech i Belgii). Jej prace znajdują się w kolekcjach m.in. w Holandii, Francji, Niemczech, Dani, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Japonii. Jest współautorką podręczników do plastyki dla szkół podstawowych. Prowadzi plenery i różnego rodzaju warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. W swojej twórczości wypracowała własny, rozpoznawalny styl. Jej obrazy i ilustracje, według słów artystki, mają dawać wytchnienie od codziennych problemów i egzystencjalnych rozterek.