• Jarek Mikołajczyk

Spotkanie z mistrzem - Wiesław Kot w IKE UAM

Wybitny krytyk filmowy i publicysta, Wiesław Kot odwiedzi Instytut Kultury Europejskiej UAM w ramach cyklu Spotkanie z mistrzem. Przypomnijmy poprzednim gościem IKE był Koji Kamoji. 

Wybitny malarz i autor wielu instalacji był w Gnieźnie już 50 lat temu. Sentymentem darzy jednak nasze miasto przez wzgląd na jednego człowieka. - Trudno mi mówić, jak zmieniło się Gniezno, jeszcze nie miałem okazji dziś go zobaczyć, to dopiero przede mną. Kiedy jednak zaprosił mnie pan Kędzierski i zobaczyłem, że uczelnia jest przy ulicy Kostrzewskiego, bardzo się ucieszyłem. Poznałem przed laty profesora Kostrzewskiego, wiem, że to był bardzo dobry człowiek. Poznaliśmy się w Łodzi, ale wiem, że on tutaj w Gnieźnie tworzył archeologię, właściwie ją budował. Ja go pamiętam bardzo dobrze, był mi bliski, dla tego i to miasto wydaje mi się bliskie – powiedział nam Koji Kamoji, tuż przed spotkaniem. To było niezwykle ciekawe i ważne wydarzenie.

Przed studentami i sympatykami dobrej krytyki filmowej, literackiej tym razem spotkanie z Wiesławem Kotem. Publicysta i wykładowca uniwersytecki, to także wytrawny mówca, zatem zapowiada się kolejne ważne wydarzenie. 

 

Sporkanie z mistrzem - Wiesław Kot w IKE juz 8 marca o 11.00 - AULA IKE UAM

 

Poleca Jarek Mixer Mikołajczyk

Tagi: IKE UAM Wiesław Kot