• Start
  • Zapowiedzi
  • Polecamy Konwent - imprezę robioną przez ludzi kultury z fantazją
  • materiał prasowy

Polecamy Konwent - imprezę robioną przez ludzi kultury z fantazją

Konwent Fantastyki Fantasmagoria w Gnieźnie od dekady jest wydarzeniem tworzonym przez pasjonatów dbających przede wszystkim o wysoki poziom merytoryczny punktów programu, przyjazną, rodzinną atmosferę oraz bezpieczeństwo uczestników. Ponad dwudziestu organizatorów i czterdziestu wolontariuszy od kilku już miesięcy pracuje społecznie, aby zapewnić uczestnikom dziesiątej, jubileuszowej edycji darmowy dostęp do kultury i zaprezentować wszystko, co w fantastyce najlepsze.


Prawie sto punktów programu
Na odwiedzających Miejski Ośrodek Kultury między 8 a 10 lutego 2019 czekają sprawdzone podczas poprzednich edycji atrakcje, czyli sale tematyczne: prelekcyjna, warsztatowa, mangowa, larpowa, RPG oraz games room. Nie zabraknie również przestrzeni dla wystaw (w tej edycji dedykowanych horrorowi i Star Wars), strefy relaksu oraz ciekawych stoisk handlowych. Oprócz spotkań i paneli dyskusyjnych konwentowicze będą mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami i tradycyjnym już, późnonocnym karaoke oraz konkursie cosplay. 

Goście, goście!
W tym roku aż ośmioro niezwykłych osób przyjedzie, by spotkać się z fanami i poprowadzić dla nich punkty programu. Będą to cosplayerki LinaSakura i Shironi oraz twórcy: Marta Kładź-Kocot, Artur Olchowy, Mirosław Gołuński, Krzysztof Sokołowski, a także Karol Kalinowski i Elżbieta Żukowska, którzy przywiozą ze sobą najnowszy tom komiksu „Borka i Sambor. Smok”. Jego oficjalna premiera odbędzie się na konwencie, dzięki współpracy z Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Jubileuszowa niespodzianka
Nowością jest w tym roku dodatkowa sala konwentowa – Arena, znajdująca się w hali II LO. W sobotę będzie można zobaczyć tam pokazy walki bronią larpową – bezpieczną, wykonaną na przykład z pianki i lateksu. Po raz pierwszy w Gnieźnie widzowie będą mogli też zobaczyć dwa niezwykłe mecze. Zmagania drużyn w quidditchu – sporcie drużynowym z cyklu o Harrym Potterze oraz w juggerze – znanym z filmu „Krew bohaterów”. Prowadzący zapowiadają, że publiczność będzie mogła aktywnie włączyć się w każde z tych wydarzeń!

Warto się zarejestrować
Wstęp na konwent, włącznie z możliwością noclegu w sleeproomie, jest całkowicie darmowy. Aby otrzymać trzydniową wejściówkę należy uprzednio zarejestrować się korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej konwentu pod adresem: www.konwentfantasmagoria.pl 

Najważniejsze informacje w skrócie
Czas: 8-10 lutego 2019
Miejsce: Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury, ul. Łubieńskiego 11, Gniezno 
Wstęp: darmowy, po uprzedniej rejestracji
Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, Stowarzyszenie Fantasmagoria
Więcej na: www.konwentfntasmagoria.pl, https://www.facebook.com/events/165232177746640/ 
Aplikacja z programem do pobrania na: http://bit.ly/konwencik_android

materiał prasowy

Tagi: Fantasmagoria