• opr. Aleksandra

AGA ZARYAN Christmas Songs /Filharmonia Kaliska

Aga Zaryan „Christmas Songs", to nastrojowy program z jazzowymi interpretacjami utworów o tematyce świątecznej. Koncert to selekcja ponadczasowych standardów oraz polskich kolęd w wykonaniu jednego z najbardziej charyzmatycznych głosów jazzu.
Aga wybrała utwory bliskie jej sercu i zinterpretowała je na nowo. Kluczem do koncertu jest wybór utworów, która tworzy niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, uroczystą i pełną zadumy.

Koncert odbędzie się 11 stycznia - początek 19.30

Na gości czeka uczta muzyczna. W repertuarze znajdują się utwory swingowe, ballady oraz nastrojowe kolędy m.in; “Jingle Bells”, “Chestnuts Roasting on an Open Fire”, “Someday at Christmas” Steviego Wondera, “I Dream About White Christmas”, “Cicha Noc”, “Przybieżeli do Betlejem”.

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.


Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym a Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. 
Artystka podbija serca publiczności koncertując na całym świecie. 


Aga Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną, m.in: Ambasadorką PAH. Za swoją działalność wyróżniona nagrodą Gwiazda Dobroczynności 2017.

 

Aga Zaryan - głos

European Jazz Quartet w składzie:
Michał Tokaj - fortepian, aranżacje
Robert Majewski - trąbka
Sławomir Kurkiewicz - kontrabas
Łukasz Żyta - perkusja

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek- dyrygent

 

normalny: 100 zł
ulgowy: 80zł
melomani do lat 18 - 30 zł

rezerwacja pod numerem telefonu 62 757 07 48

opr. Aleksandra Gross - Mikołajczyk

zdj. Henryk Kotowski CC

Tagi: Aga Zaryan Filharmonia Kaliska