• Jarek Mikołajczyk

Klub Młodych Dziennikarzy w Kulturze - rusza w MOK-u

Trzeci Rząd jako nazwa klubu to swoiste odwołanie się do zjawiska, a raczej ruchu Trzeciego Obiegu. To właśnie Trzeci Obieg przez lata (80.-90. w XX wieku) funkcjonował poza cenzurą, mimo swojego zaangażowania, głównie kulturowego, nie był powiązany bezpośrednio z opozycją polityczną. Pisma i wydawnictwa Trzeciego Obiegu traktowały przede wszystkim o kulturze alternatywnej. Zmienił się obraz kultury alternatywnej, samo pojęcie zatraca swoje znaczenie, niezmiennie jednak dorastają młodzi ludzie, którzy poszukują wartości i spełnienia właśnie w kulturze. Jedni tworząc ją, inni ją opisując. Klub Młodych Dziennikarzy w Kulturze, swoją formułą jest bezpośrednią kontynuacją dziennikarstwa obywatelskiego w kulturze, którego początki w nowym ujęciu stanowił Trzeci Obieg. Trzeci Rząd to rzecz jasna również zabawa słowem, do której zachęcamy młodych ludzi. Zajęcia oraz warsztaty oprócz opiekuna grupy Jarka Mixera Mikołajczyka wspierać będą członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Młodzi ludzie będą mieli okazję pisać swoje relacje z imprez kulturalnych, publikować je na łamach jednego z gnieźnieńskich portali dziennikarstwa obywatelskiego, przygotowywać własną audycję radiową emitowaną w Radiu Toksyna FM dostępnym w internecie.

Patronat: SDP i Popcentrala

Klub prowadzi:

Jarek Mixer Mikołajczyk

Animator kultury, instruktor teatralny oraz dziennikarz i publicysta. Zawód dziennikarza uprawia od ponad 20 – lat. Zaczynał jako radiowiec, między innymi w Radiu Wojciech, Radiu Plus, Radiu Flash, przez lata był szefem muzycznym Wielkopolskiego Radia Warta. Wielokrotnie uczestniczył w warsztatach i spotkaniach Szefów Muzycznych Polskich Rozgłośni Radiowych w Warszawie, podczas których warsztaty i panele prowadził między Piotr Kaczkowski. Obecnie jeśli chodzi o radio przede wszystkim Radio Toksyna FM. Jest także reporterem TV Gniezno, jako reporter zewnętrzny współpracuje z wiodącymi telewizjami ogólnopolskimi. Redaktor Naczelny Magazynu Kulturalnego Popcentrala. Publikował też w ogólnopolskich pismach muzycznych i kulturalnych: Metal Hammer, Ellite, TOPOS itp. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, prezes-członek założyciel Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Konfraternia Teatralna. Współautor kilku publikacji regionalnych.

 

Spotkanie inauguracyjne 7 listopada godzina 17.30 MOK

Zapisy MOK i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tagi: MOK Gniezno Młodzi Dziennikarze Trzeci Rząd

Skorzystaj z okazji, by zobaczyć nagradzane i doceniane przez krytyków polskie filmy. Dzięki projektowi „Kultura Dostępna w kinach” w każdy czwartek o godzinie 18:00 bilety kosztują jedyne 10 zł dla każdego.

Happy Olo

Kino Helios
Czwartek 26 kwietnia 2018
godz. 18:00

Narzeczony na niby

Kino Helios
Czwartek 3 maja 2018
godz. 18:00

Atak Paniki

Kino Helios
Czwartek 17 maja 2018
godz. 18:00