• Start
  • Zapowiedzi
  • Będziemy tęsknić - Latarnia na Wenei. Piękny epizod kulturalny
  • Mixer

Będziemy tęsknić - Latarnia na Wenei. Piękny epizod kulturalny

Kiedy powstawała, były nadzieje, ale też obawy. Nreszcie rodziło się miejsce, gdzie kultura nie miała chodzić na smyczy etatu i tej czy innej frakcji samorządowej. Obawy, bo wbrew pozorom to był kawał roboty przezd Stowarzyszeniem Ośla Ławka. Można powiedzieć wprost, powstało na Weneji letnie centrum kultury i rozrywki.

 

Wydarzyło się tutaj wiele ciekawych warsztatów, przede wszystkim te dla dzieci cieszyły ogromnym zainteresowaniem. Mieliśmy okazję przyglądać się przede wszystkim warsztatom Pani Konewki i Fundacji Przestrzeń. Świetnie w wakacyjny czas wpisały się koncerty i spotkania, które miały tu miejsce, zarówno w przestrzeń fyrtla jak i czas wakacji. Ważnym wydarzeniem był też SLAM z koncertem Szegetz'a. Niezwykle ciekawie wypadły czytania bajek przez Alex i Burka Gryzipiórka. Warto wspomnieć też o sztrykowaniu na drutach. Latarnia sprawdziła sie także jako miejsce Restaurant Day.

 

Ostatni czwartkowy akt odsłonięcia muralu i vege grill były tylko potwierdzeniem, że zaufanie firmy Velux, robota Oślej i pomysł Kuby Dzionka - poprostu ożywiły ten niezwykle umocowany na mapie gnieźnieńskiej rozrywki fyrtel.  Mural został wykonany przez wychowanków MOS-u, w Gnieźnie, pod kierunkiem Mike Ortaliona i Andrzeja Poprostu w ramach projektu Animatyka. Trudno wyobrazić sobie kolejne lato bez Latarni.   Niewątpliwie to najwazniejsza inicjatywa kulturalna Gniezna od lat.  

niektóre nasze relacje

https://www.popcentrala.com/178-relacja/2501-przepyszna-restauracja-pod-latarnia

https://www.popcentrala.com/178-relacja/2491-no-we-wtorek-tez-mozna-zagrac-dobry-koncert-zwlaszcza-malgola-no

https://www.popcentrala.com/134-wywiad/2462-weneja-to-dzialanie-u-podstaw-kontrwywiad-popcentrali-z-jakubem-dzionkiem

https://www.popcentrala.com/178-relacja/2481-szegetz

https://www.popcentrala.com/178-relacja/2478-rudka-zydel-gladko-ale-pieknie-slam-na-latarni

https://www.popcentrala.com/178-relacja/2448-alex-i-burekgryzipiorek-tak-sie-robi-edukacje-spoleczna-opowiesci-nie-musza-byc-bajka

https://www.popcentrala.com/178-relacja/2445-mogilenski-mikroklimat-forget-about-julia-sobotni-chillout-na-latarni

Mixer

Tagi: Latarnia na Wenei