• Jarek Mixer Mikołajczyk

Za 10 minut 13.00 - Shakin' Dudi na początek KFA

Ireneusz Dudek fantastyczny polski bluesman, niewątpliwy autorytet w tym nurcie, szef największego polskiego festiwalu bluesowego Rawa Blues, to także jeden z najwspanialszych swingowych kabaretów muzycznych Shakin' Dudi. Kiedy ze swoim bandem pojawił się w siermiężnej epoce PRL-u, spiewając fantastyczne teksty Darka Duszy powiało na poilskich scenach świeżym muzycznym poczuciem humoru. Siła Śmierci Klinicznej połączona z fantastycznym graniem na granicy swinga, bluesa i boogie wyprzedziła epokę neo swingową. Publicystyczno-pastiszowe teksty, swada z jaką śpiewał je Shakin' sprawiły, że Oh Ziuta, Au Shala la, czy Za 10 minut 13 stały się nie tracąc rock'nrollowego pazura przebojami dekady. Shakin' Dudi był taka czystą odpowiedzią po części na kaleczenie rock'n'roolowego ducha przez niezwykle popularnego wówczas Shakina Stevensa, ale przede wszystkim na absurd sytuacji w kraju. To bodaj jedyne udane połączenie punkowej Duszy z bluesem swingiem i rock'nrool'em. 

To właśnie Shakin' Dudi otworzy tegoroczne KFA.

Królewski Festiwal Artystyczny rozpocznie się w tym roku 14 czerwca. - Już 14 czerwca otwieramy Królewski Festiwal Artystyczny 2018 – i tradycyjnie zrobimy to z przytupem! :) Do zabawy porwie Was mieszanka idealna rock'n'roll-a oraz swingu, czyli Irek Dudek - Shakin' Dudi - napisali organizatorzy. Koncert Shakin'a w latach 80. w Auli I LO był fantastycznym wydarzeniem, pełnym szalonej zabawy. Koncert Otwarcia KFA połączony będzie z otwarciem gnieźnieńskiej Strefy Kibica MŚ 2018, i rozpocznie się krótko po ostatnim gwizdku transmisji meczu otwarcia Mistrzostw.Pewnego wymiaru teatru absurdu nabiera występ Shakin' Dudi po meczu Rosja vs. Arabia Saudyjska, zapewne jednak artyści przeciągną okoliczność niezależnie od wyniku w radosne koncertowe show. 

Królewski Festiwal Artystyczny 2018 organizowany jest przez Urząd Miejski we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie.

zobacz też 

poleca Mixer

Tagi: Królewski Festiwal Artystyczny KFA 2018 Shakin' Dudi Irek Dudek