• Start
  • Zapowiedzi
  • W Gruszce i Pietruszce: wakacyjne poniedziałki z Panem Walizką, warsztaty kulinarne dla dzieci
  • RedAkcja

W Gruszce i Pietruszce: wakacyjne poniedziałki z Panem Walizką, warsztaty kulinarne dla dzieci

Pan Walizka, przygotowuje właśnie wydanie swojej pierwszej książki z „bajkami”, które są formalnie raczej opowiastkami z pogranicza gatunków. Oprócz tego improwizuje bajki teatralnie podróżując z walizką po Wielkopolsce. Obecnie można go też spotkać w Gnieźnie. W Gruszce i Pietruszce przy ulicy Tumskiej nie tylko można dobrze i zdrowo zjeść.

 

Na czas wakacji Gruszka i Pietruszka uruchamia Wakacyjną Scenę Pana Walizki. Tu w każdy poniedziałek po warsztatach kulinarnych, które odbywają się o 17.30 Pan Walizka gra jakąś ze swoich bajek, lub swoją wersję bajek z klasyki. 

Lokal spełnia wymogi wszystkich bezglutenowców. Tutaj też dzieci mogą wziąć udział w warsztatach kulinarnych w poniedziałki o 17.30. Ostatnio także pojawia się Pan Walizka; również na urodzinach organizowanych przez Gruszkę i Pietruszkę, opowiada bajki, wycina szablony by uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe torby, czasem jest z kimś z Malarzy Ulotnych by sypać mandale z kolorowego piasku. Animacje i duże bańki pomaga dzieciakom robić Noemi Gadzińska. Nowoczesną kuchnię serwuje szefowa Gruszki i Pietruszki.

W weekend Dnia Dziecka już od czwartku popołudnia wypełniły tu kameralne zabawy dla dzieci, sypanie kolorowego piasku, tak jak było w czwartek Bożego Ciała.

W Dzień Dziecka ponownie pojawili się sypaczez Malarzy Ulotnych. Czy uda im się wpisać sypanie kolorowego piasku w ten skrawek centrum miasta?

Póki co udaje im się zatrzymać na chwilę przechodniów. Nie tylko w Dzień Dziecka ale też w sobotę i niedzielę pojawił się tu Pan Walizka z jakimś pomocnikiem i niespodziankami.

Ciekawa i fajna kuchnia, z nieśmiertelnym schabowym tyle, że w bezglutenowej panierce, bardzo dobre nowoczesne i zdrowe ciasto to baza tego niedużego lokalu. Odmienność miejsca to jednak nie tylko fakt, że miejsce jest przyjazne dzieciom otwarte na zabawę i ciekawe propozycje animacji, parateatru i różnego rodzaju warsztaty. Kreatywność, to często nadużywane słowo. Tutaj jednak powstaje coś na kształt małego ośrodka kultury. Gdzie rzecz jasna nie ma dotacji samorządowych, jest za to oferta. Istotą jest tu kuchnia i biznes gastronomiczny, jednak temu wszystkiemu ma towarzyszyć coś jeszcze.

Kilka lat temu, pewnie byłby to w Gnieźnie biznes totalnego ryzyka. Dziś chyba jednak potrzeba w Gnieźnie takich miejsc jak Gruszka i Pietruszka, gdzie nie tylko jest bezpiecznie jeśli chodzi o jedzenie dla bezglutenowców. Jest też bezpieczne dla dzieci i ich czasu. Ciekawe, inne niż wszystkie urodziny bez clownów, a raczej z odrobina magicznego klimatu i kolorowego piasku, który przecież zaczęli w plenerze sypać gnieźnianie...Zabawa w centrum miasta. No i wszelkie zdjęcia sprzed lokalu są fantastyczną pamiątką z katedrą w tle.

Tutaj obok Pana Walizki, w ofercie i warsztaty dla grup zorganizowanych. Ostatnio swoje piaskowe koło usypała grupa młodzieży międzynarodowej z Witkowa i Niemiec.

- Myślę, że dzięki szefowej Gruszki i Pietruszki powstaje fajne miejsce dla dzieci. Mam nadzieję, że zrobimy tu po wakacjach mikroscenkę, gdzie w miarę regularnie jako Pan Walizka powrócę do teatru lalki, choć wiadomo, że zawsze będą to żywe improwizowane opowieści. A Malarze Ulotni też pewnie nie raz tu coś usypią. Tak jak teraz czy w Dzień Dziecka. Wieloletnie doświadczenie właścicielki Gruszki i Pietruszki zdobyte w innych lokalach, pozwala wierzyć, że ten odważny pomysł chwyci. Ile można bawić dzieci basenami z kolorowymi kulkami. Powoli zauważamy, że sposobem na dzisiejsze tempo życia jest Slow. Gruszka jest właśnie Slow.  – mówi Pan Walizka.

Niebawem w Gruszce i Pietruszce pojawią się także propozycje dla dorosłych. W menu już są. Za nami też miedzy innymi prelekcja z trenerem zywienia. 

RedAkcja

Tagi: Malarze Ulotni Gruszka i Pietruszka Pan Walizka