• Start
  • Zapowiedzi
  • Enter Enea Festival/ Poznań nad Jeziorem Strzeszyńskim
  • opr. Mixer

Enter Enea Festival/ Poznań nad Jeziorem Strzeszyńskim

Enter Enea Festival to dwa dni muzycznego spotkania w plenerze, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu.Festiwal promuje indywidualne poszukiwania w muzyce i prezentuje panoramę muzycznej energii oscylującej wokół jazzowej stylistyki i sprawdzającej się w plenerowej formie. Każdy z koncertów festiwalu dowodzi, że jazz to świeżość, dynamika i pole do nowych poszukiwań, przestrzeń muzyczna, która wymaga ciągłej akcji i odkrywania nowej drogi.

Leszek Możdżer zaprasza na scenę artystów, z którymi albo spotykał się już na światowych scenach, albo tych, których sam wymarzy sobie usłyszeć na żywo. Za każdym razem są to wyjątkowe osobowości sceniczne, o niepowtarzalnym języku muzycznym. Niektórzy z nich zyskali już uznanie światowej publiczności i krytyki, inni stawiają swoje pierwsze poważne kroki na scenie. Dyrektor Festiwalu również dzieli się z publicznością swoimi często premierowymi muzycznymi projektami, występując obok zaproszonych artystów.

Enter odbywa się latem, w pięknym plenerze Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu. Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej, z ekskluzywnością wynikającą z ograniczonej ilości widzów i przede wszystkim z listy zaproszonych przez Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń.

Poniedziałek / 28.05

20:00

Guzik z teorii widzenia – Zbigniew Sałaj (Wernisaż w ABC Gallery)

21:30

Echo Serca – Miłosz Pękala / Bartosz Weber / Wiktor Podgórski feat. Leszek Możdżer

Wtorek / 29.05

19:30

Tomasz Chyła Quintet

21:00

First Strings on Mars

22:30

Psalmy Dawidowe – Leszek Możdżer / Lars Danielsson / Adam Pierończyk / Magnus Öström / Sławomir Koryzno / Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego 

Środa / 30.05

19:30

Aleksiej Archipowski feat. Leszek Możdżer

21:00

Maciej Obara Quartet 

22:30

Symphosphere – Tia Fuller / Leszek Możdżer i Orkiestra Collegium F. pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego 

Tagi: EnterEnea Festival Leszek Możdżer