• Start
  • Zapowiedzi
  • Tim McMillan fantastyczny gitarzysta & Rachel Snow skrzypaczka/Australijczycy zagrają w Pobiedziskach
  • Jarek Mixer Mikołajczyk

Tim McMillan fantastyczny gitarzysta & Rachel Snow skrzypaczka/Australijczycy zagrają w Pobiedziskach

Tego koncertu Pobiedziszczanie długo nie zapomną. O tym możemy zapewnić. Znamy Tima i Rachel z Festiwalu Grajków Ulicznych Po Drodze z Gniezna, którą to imprezę współtworzymy. Po magicznym koncercie Nickel & Rose Borówka Music przywiezie do Pobiedzisk niesamowity i równie ciepły duet z Australii. Tim McMillan tuż po wydaniu najnowszej płyty Hiraeth wystąpił po raz pierwszy na kilku koncertach w Polsce w tym na Weekendzie Grajków Ulicznych Po Drodze 2017. Koncert został nagrodzony owacjami na stojąco. O tej płycie Jonsi wokalistka Sigur Ros powiedziała – To piękna, oryginalna muzyka

Wydaje się, że wieczorowa koncertu Australijczyka 28 maja 19.00 - tylko może pomóc zbudować niepowtarzalny klimat. Na twórczość Tima mają wpływ takie postaci jak Al Di Meola z którym zresztą występował na jednej scenie, czy wspomniana Joni z Sigur Ros, ale też wielu innych mistrzów różnych gatunków. W swojej muzyce swobodnie łączy różne gatunki muzyczne: jazz, folk, muzykę klasyczną ale też elementy metalu.

Łamie stereotypy, jest gitarzystą nie tylko znanym wśród fachowców jako wirtuoz gitary w różnych gatunkach. Jego podstawową pasją jest właśnie gitara. To co podkreślała między innymi włoska prasa po turne McMillana po Włoszech to niebywałe poczucie humoru i świetny kontakt z publicznością, które na żywo podnoszą wartość jego koncertów. McMillan występował między innymi w Indiach, Japonii i Ameryce Południowej, zdobył też wiele nagród nie tylko w rodzimej Australii.

Grywał z fenomenalną Kaki King czy Dominic'kiem Millerem (wieloletni gitarzysta Stinga). Tim McMillan to jeden z niekwestionowanych wirtuozów gitary. Do tej pory zbierał świetne recenzje wśród prasy muzycznej i tych, którzy mieli okazje słyszeć go na żywo, będąc jednak poza szeroka popularnością. Zresztą McMillan ceni sobie bardziej kontakt z publicznością, czy znawcami gitary niż zabieganie o mediaHiraeth wydaje się być płytą, która dotrze do szerszej publiczności. Współpraca w utworzeZOXO z Philem Campbellem (Motörhead), Bärem McKinnonem (Mr Bungle) czy Ugly Kid Joe mówi o płycie sporo, a to jedynie dodatki do tego co na krążku prezentuje sam Tim McMillan. McMillan zresztą współpracował również koncertowo z Whitfieldem Crane wokalistą Ugly Kid Joe i Live of Agony. Tak naprawdę jednak najlepszą rekomendacja Tima McMillana jest on sam i jego fenomenalna gra na gitarze oraz wokal.

Wspaniale przyjmowane są koncerty McMillana w duecie z niezwykle wrażliwą młodą skrzypaczką Rachel Snow. To właśnie w takim duecie Tim podbił serca Polaków podczas pierwszej ubiegłorocznej trasy po Polsce. W tym niepowtarzalnym zestawieniu, z niezwykle ciepłą Rachel, bardzo pastelowo ubogacającą popisy gitarowe i piosenki Tima zagrał rok temu w Polsce. Tim @ Rachel to zdecydowanie jeden z najlepszych duetów, z którymi pracuje Borówka Misic. 

KONCERT w POK 28. MAJA o 18.00

Gorąco polecamy. Gniezno organizuje busa info2popcentrala.com

Jarek Mixer Mikołajczyk 

 

Tagi: Pobiedziska POK Borówka Music Tim McMillan Rachel Snow

Skorzystaj z okazji, by zobaczyć nagradzane i doceniane przez krytyków polskie filmy. Dzięki projektowi „Kultura Dostępna w kinach” w każdy czwartek o godzinie 18:00 bilety kosztują jedyne 10 zł dla każdego.

Happy Olo

Kino Helios
Czwartek 26 kwietnia 2018
godz. 18:00

Narzeczony na niby

Kino Helios
Czwartek 3 maja 2018
godz. 18:00

Atak Paniki

Kino Helios
Czwartek 17 maja 2018
godz. 18:00