• materiał nadesłany

Rośniemy razem z książkami

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna od zawsze podkreśla, że „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i rozbudzają wyobraźnię.

Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.

O korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka opowiada kampania społeczna Instytutu Książki „ „Mała książka - wielki człowiek”.

Gnieźnieńska książnica wspiera kampanię poprzez program edukacyjny

 

„Rośniemy razem z książkami”.

 

W wyborach czytelniczych pomagają specjalne działy skierowane do dzieci

i rodziców np. „Bobas”, „Bajki pomagajki”, „Pierwsze Czytanki”

Zachęcamy rodziców do włączenia się do programu. Prosimy o przesłanie fotografii

jak czytacie książki swoim dzieciom, przesyłajcie recenzje książek, które warto głośno czytać oraz wypowiedzi, jak czytanie wpłynęło na rozwój Waszych pociech, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Wybrane zdjęcia i relacje będziemy sukcesywnie umieszczać na stronie biblioteki i na naszym profilu na Facebooku. Do włączenia się do akcji zachęcamy także nauczycieli przedszkoli.

Relacje z głośnego czytania w przedszkolach w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom wzbogacą nasz program.

materiał nadesłany

Tagi: BPMG