• Start
  • Zapowiedzi
  • Białystok. Biała siła, czarna pamięć/Klub Dyskusji o Książce/
  • Magdalena Karpińska

Białystok. Biała siła, czarna pamięć/Klub Dyskusji o Książce/

Czy słyszeli Państwo o obchodach 82. rocznicy istnienia Obozu Narodowo-Radykalnego w Białymstoku? Z tej okazji do miasta przyjechali członkowie ONR z całej Polski. Na pewno też słyszeli Państwo o klubie piłkarskim Jagiellonii Białystok. Czy wiedzieli Państwo, że muzyka Disco Polo pochodzi właśnie spod Białegostoku? I, że pod Parkiem Centralnym znajduje się żydowski cmentarz, w prawie nienaruszonym stanie? Macewy w pionie przysypane zostały piaskiem.

Jeśli nie, to muszą Państwo przeczytać książkę Marcina Kąckiego. Autor w niezwykle interesujący sposób przedstawia obraz Białegostoku. W publikacji poznajemy barwną historę miasta, małą ojczyznę twórcy języka esperanto. Autor mówi czytelnikom o istocie pamięci, a także jej braku. Kącki rozmawia, bada, przekazuje fakty i pogłoski. Zresztą, co tu dużo opowiadać, przecież to Marcin Kącki – "kaskader wśród reporterów". Dziennikarz "Gazety Wyborczej", reporter "Dużego Formatu". Autor siedmiu książek, zajmuje się dziennikarstwem śledczym, społecznym i historycznym. Jest zdobywcą tytułu Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press (2007), dwóch nagród „Watergate” przyznawanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (2007), nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo śledcze” (2007) i nagrody studentów dziennikarstwa „MediaTory” (2007).

Poczuli się Państwo zachęceni? Świetnie! Zatem, namawiamy do lektury i rozmowy na temat książki 27 lutego 2018 r, o godz. 18.00 w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15. Wprowadzenie Kamila Kasprzak-Bartkowiak. Zapraszają członkowie Klubu Dyskusji o Książce.

Magdalena Karpińska, kustosz BPMG

Tagi: Klub Dyskusji o Książce