• Start
  • Wywiady
  • 5xOffeliada/zeznaje Tymoteusz - juror Oślej Ławki i nasz redaktor
  • naczelny przesłuchuje

5xOffeliada/zeznaje Tymoteusz - juror Oślej Ławki i nasz redaktor

Kolejny zawodnik Popcentrali w ekipie Offeliady Tymoteusz Mikołajczyk. Tym razem jako juror Stowarzyszenia Ośla Ławka. Odpowiada na pytania naczelnego Popcentrali. 

 

Jakie było Twoje miejsce w ekipie Offeliady?

- Trzeci rok z rzędu miałem zaszczyt być w jednym z Offeliad’owych jury. W roku 2015 oraz 2016 filmy oceniałem z ramienia magazynu kulturalnego Popcentrala.com, a w tym roku zasiliłem gremium organizatora — stowarzyszenia “Ośla Ławka”

No, ale po co?

- Nie jestem ani znawcą, ani nawet smakoszem kina niezależnego, Offeliada daje mi możliwość rozwoju w tym kierunku i porządnego przeglądu tego tematu. Za każdym razem to cudowne przeżycie, kilka magicznych dni, które tworzą wspaniali ludzie (Piotr Wiśniewski, Wiktor Koliński, oraz wiele nazwisk, które współtworzą tę inicjatywę) i to chyba kolejny, pewnie ważniejszy powód mojego aktywnego uczestnictwa w festiwalu.

Fajny film, który widziałaś

- W tym roku poziom był dość wyrównany, nie było jednak takiej szpilki, sztosu, po którym opadłaby mi szczęka. Być może największym pozytywnym zaskoczeniem był dokument “nauka” w reż Emi Buchwald. Trochę inne spojrzenie na dokument, zdecydowana świeżość i profesjonalizm. Nie spodziewałem się, że w tak ciekawy i wciągający sposób można pokazać proces nauki wiersza.

No to co najważniejsze w Festiwalu dla Ciebie?

- Zdecydowanie ludzie, jak już wspomniałem wcześniej m.in.: Piotr Wiśniewski — Pomysłodawca festiwalu (o czym mam wrażenie, pamięta się, coraz mniej), cała reszta ekipy (w dużej mierze, także obecna od początku) w składzie: Wiktor Koliński, Iwona Wiśniewska, Kamila Kasprzak-Bartkowiak, Ewa Jaworska, Piotr Żelazowski, Paweł Bartkowiak, Jagoda Drzeżdżoń, Anna Dzionek, Łukasz Majerski, Iza Budzyńska, Łukasz Kaczmarek, Maciej Polus, Anna Farman, Justyna Czechowska, Damazy Gandurski oraz wielu wolontariuszy i przyjaciół wydarzenia.

No i?

- Kolejna piękna edycja za nami. Według mnie nic dodać, nic ująć.

zeznawał Tymoteusz Mikołajczyk

Tagi: Offeliada Tymoteusz Mikołajczyk Stowarzyszenie Ośla Ławka