• Jarek Mikołajczyk

Norbi robi Rap Core - niebawem płyta

Norbi powoli wpisał się w gnieźnieńską scenę hip hop, początkowo koncertując głównie z Zuzkol, kiedy grali każdy swoje kawałki wzajemnie się podbijając jako hypemani. Potem pojawił się projekt z Parafia grany głównie Pacmanem. Cały czas czytelne było, ze Norbi szuka swojej własnej drogi. Jednocześnie od strony organizacyjnej współtworzy kolektyw Type, współorganizując imprezy ale też wspierając się wzajemnie z innymi raperami, którzy działają w Type.

O tym, że tworzy nowy materiał wiadomo było już od dłuższego czasu, ma już za sobą także koncert z materiałem z przygotowywanej płyty zagrany na Muzukozie na gnieźnieńskim Rynku. To właśnie podczas tego koncertu stało się jasnym, że Norbi zdecydował się robić Rap Core. Sam nigdy nie krył, że bliskie mu są nieco ostrzejsze klimaty. Jaka będzie płyta? Sądząc po promomixie i zagranym na koncercie materiale chyba Norbi znalazł dla siebie odpowiednią niszę, tym bardziej, że w zapomnianym nieco Rap Core może być przeciwwagą do kolejnych klonów Quebonafide lub coraz silniejszego polskiego grime. I pojawił się wczoraj pierwszy klip do kawałka z zapowiadanej płyty. Pierdolone Show to prosty klip do bardzo pulsującego kawałka. Trochę zrobiony pod hit refren, a jednak kawałek buja, a Norbi nie wylatuje poza bit. Premiera płyty Złodziej XXI Wieku.

 

Przedpremierowo odpytaliśmy Norbiego na temat płyty.

 

Jak długo pracowałeś nad płytą?

 

Około pół roku ciężkiej pracy i prób, które robiłem wraz z Perkusistą Szymonem i Gitarzystą Małkim, z którymi planujemy coś robić konkretnego za jakiś czas.

 

Czy w planach live band?

 

Tak, Dobrze nam się gra ale kiedy to wprowadzę na koncerty to czas pokaże, aczkolwiek myślałem żeby Wrzesień i Październik ostro pracować i startować ze wsparciem.

 

Skręciłeś w stronę RAP Core co było do tego inspiracją?

 

 

Od dłuższego czasu próbowałem sił w tym brzmieniu, ale nie brzmiało to tak jak bym chciał dlatego wypuszczałem tylko kawałki omijające cięższą muzę. Gdy poczułem że jestem zadowolony z treningu wokalu i samej warstwy umiejętności zacząłem tworzyć i nagrywać, co mam nadzieje usłyszą słuchacze. Inspirowałem się na Amerykańskich kapelach Hollywood Undead, Limp Bizkit, których słuchałem od podstawówki, a celem było stworzenie czegoś nowego, zwięzłej szybkiej nawijki z mocnymi refrenami...

 

Poza muzykami pojawią się na gościnnych zwrotkach jacyś raperzy?

 

Nie, postawiłem na całkowicie solowy materiał i mam nadzieje że dobrze postąpiłem. Na początku miałem pomysł zaprosić paru gości ale odpowiadali że się nie odnajdą w tym brzmieniu itp. potem stwierdziłem że nawet lepiej.

 

Kiedy planujesz rzucić płytę w świat? Kiedy Premiera?

 

Planuje to zrobić 5 Września w swoje urodziny, ale jak wiadomo, plany lubią się zmieniać...

 

Wszystko wskazuje na to, że tym razem plany się nie zmienią i polski Rap Core w wydaniu Norbiego zawarty na płycie Złodziej XXI Wieku ukaże się w urodziny gnieźnieńskiego rapera. Przy okazji więc życzymy 100 lat i jak najlepszych wersów i bitów.

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=y9UCW_Y9k5c{/youtube}

 

Mixer