• Tymoteusz Mikołajczyk

Dzień z życia Diggera 3

Odkąd tylko pamiętam, przeczesuje internet w poszukiwaniu dobrej muzyki. W niektórych kręgach mówią na to digging i z tą nazwą w pełni się zgadzam. W rodzinie mam górników to ordnung jest, ale wiadomo ja to tam z przyjemności i nawyku. Też w ciemnościach, ale jakby kontrolowanych. Nie walę kilofem w skały, ale czasem trzeba przebrnąć przez straszne gówno, żeby trafić na złoto. Życie. Czy coś tam.

Ariel Pink

Na początek dzisiejszego zestawienia artysta prosto z miasta aniołów. Ariel Pink nie jest młodym kotem, jego aktywność muzyczna bowiem zaczyna się już gdzieś w 1996 (Czyli jakby wcześniej niż się urodziłem). Mnie kawałek “Lipstick” zahipnotyzował swoją lekkością w brzmieniu i ciężarem wydźwięku. Nie lubię szufladkować utworów, ale jeśli potrzebne Ci to do sprawdzenia Ariela to wiki podpowiada, że to może być lo-fi, albo eksperymentalna, dla mnie wpisuje się w mood mojej autorskiej nazwy diamond wave, której więcej możesz posłuchać playliście o tym samym tytule na spotify. Diamond Wave cały czas ewoluuje, zapraszam Cię do jej zaobserwowania, link wkleje na dole artykułu.
Facebook - 128 987

Utwór “Lipstick” (Youtube) - 790 355
Znalezione - Propozycja Spotifyharoinfather

Choćbym czasem chciał się wyrzec swoich mocno rapowych korzeni, to wracają i to ze wzmożoną siłą. Dlatego też w każdym z moich felietonów pojawi się artysta rapujący (Cokolwiek to znaczy). Dzisiejsza propozycja pomoże Ci się przenieść w czasie do spokojnego niedzielnego wieczoru. Bardzo przyjemna barwa głosu momentami podobna do Micka Jenkinsa i leniwe flow to gwarancja relaksu, który zapewni Ci haroinfather.

Facebook - brak (Instagram - 107k)

Utwór “be my gf” - 181 162

Znalezione - Propozycja Marcina Galińskiego


Gabriele Slep

Na zakończenie wakacji polecam Ci również bardzo ładny popowy kawałek nieznanego niestety włoskiego artysty. Moje miejsce na ziemi, bo tak można by przetłumaczyć tytuł poniżej wklejonej piosenki, spokojnie mógłby być hitem wakacji, albo soundtrackiem jakiejś popularnej komedii. Tak się niestety nie wydarzyło, więc chociaż Ty rozkoszuj się pozytywnymi falami prosto z Mediolanu.
Facebook - 927

Utwór “Il mio posto nel mondo”
Znalezione podczas poszukiwań włoskiej muzyki, najprawdopodobniej za pomocą spotify
Playlista Diamond Wave

Ps. Z dodatkowych ogłoszeń, jako że odbiór poprzedniej części raportu z diggingu został odebrany bardzo pozytywnie, będzie się on pojawiać raz w tygodniu, co wtorek!

Tymoteusz Mikołajczyk
Twój Prawowity Syn Słońca