Skip to main content

Zaproszenie na Konwent Fantastyki

13.Fantasmagoria zaprasza!

 |  Kamila Kasprzak-Bartkowiak  | 

Po raz kolejny latem, a nie zimową porą, znów na bogato jeśli chodzi o program i towarzyszące mu atrakcje oraz ponownie w gościnnej przestrzeni II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, ale za to pierwszy raz z kotem Panem Magorianem. Taki będzie 13. Konwent Fantastyki Fantasmagoria.

Impreza odbywająca się w tym roku w dniach 14-16 lipca, to już flagowe i z każdym rokiem coraz lepsze wydarzenie organizowane przez Klub Fantastyki Fantasmagoria i w dużej mierze też Stowarzyszenie o tej samej nazwie. I tutaj też bardzo chcielibyśmy wymienić wspomniany program oraz atrakcje, ale… nie jesteśmy w stanie! Prelekcji, spotkań autorskich, warsztatów czy tematycznych sal z mangą i anime, Star Wars, RPG albo z innymi grami i konkursami jest tak wiele, że pozwalamy sobie odesłać wszystkich zainteresowanych do przejrzyście przygotowanego pliku przez organizatorów, który podajemy poniżej:

https://fantasmagoria.gniezno.pl/13-fantasmagoria/

Przy okazji jednak warto wspomnieć przywołanego na wstępie kota Pana Magoriana, który stał się, nomen omen, fantastyczną wizytówką, czyli częścią tegorocznej identyfikacji wizualnej Konwentu. Wspaniale pomyślany i zaprojektowany zwierzak, niemal przy każdym punkcie zapraszał i zaprasza do udziału w wydarzeniu, i robi to w tak rozczulający sposób, że trudno mu się oprzeć. Wystarczy spojrzeć na grafiki na stronie Fantasmagorii, gdy np. zachęcał do zgłoszenia swojej propozycji do programu, zostania osobą wolontariacką lub wystawienia swojego stoiska na wydarzeniu.

Co więcej, kot, którego imię zostało wybrane przez organizatorów jako jedna z propozycji internautów, jest obecny oczywiście na plakacie imprezy, a jego popularność sprawiła, że ze strony twórców Konwentu pojawiła się nawet propozycja zrobienia koszulek z jego podobizną.

Kamila Kasprzak-Bartkowiak
Kamila Kasprzak-Bartkowiak