Jarek Mixer Mikołajczyk
:: Redaktor Naczelny

Instruktor teatralny, lalkarz i animator kultury z wykształcenia. Publicysta i dziennikarz od lat związany z pisaniem i mówieniem o kulturze. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Podstawy krytyki wyniósł z Wiedzy o Teatrze, którą studiował w Warszawie. Szybko jednak zaczął pisać o muzyce. Był między innymi szefem muzycznym Wielkopolskiego Radia Warta. Do dziś aktywny radiowo, teraz jednak głównie w undergroundowym Radiu Toksyna FM. Publikował między innymi w: Razem, Metal Hammer, Jazz Forum, Zeszytach Poetyckich i TOPOS-ie. Jako recenzent książkowy współpracuje głownie z wydawnictwami: W.A.B i Zakamarki oraz Literatura. Jako „dziennikarz lokalny” pracował w kilku tytułach papierowych. Obecnie obok Popcentrali pisuje do portalu Informacje Lokalne. Mimo wykształcenia i sporego doświadczenia podkreśla, że nie szkoły, ani ilość pisanych tekstów są podstawą jego subiektywnego pisania. – Myślę, że oczywiście miałem szczęście do dobrych wykładowców, ale to najpierw tony godzin przesłuchanych audycji radiowych, głównie Piotra Kaczkowskiego,  Radiostacji Pawła Sito czy słuchanie i czytanie Rafała Księżyka, tworzyły pewną wrażliwość. To kilkaset rozmów/wywiadów zrealizowanych dla różnych mediów z muzykami, pisarzami, aktorami a przede wszystkim blisko 1500 koncertów i wiele obejrzanych wystaw i spektakli sprawiają, że tak naprawdę niemal przy każdym tekście czuję się bezradny, no chyba, że coś jest kompletnie do chrzanu – mówi sam o sobie. Obok publicystyki, muzyki i teatru wielką pasją Mixera jest gwara wielkopolska.

 
Tymoteusz RasTi Mikołajczyk
:: Redaktor
Urodził się pod koniec XX wieku w 1998 rok. Jego pasje to muzyka, bez ograniczeń gatunkowych od reggae przez zimną falę i post punka po hip hop. Mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie dziennikarskiego. Od 5 lat słychać jego audycje w różnych stacjach internetowych. Własną audycję autorską TeRas RAP w Radiu Toksyna FM zawiesił na rok maturalny. Ma także na swoim koncie współpracę z ogólnopolskim magazynem Free Colours, współpracuje z TV Gniezno, pracuje w Kinie Helios. Jest jednak jak podkreśla zwyczajnym nastolatkiem. Kończy naukę w klasie medioznawczej III LO w Gnieźnie. Z twórczością rapową występował między innymi na Polish Hip Hop Festiwal w Płocku obecnie działa w Zbijam Pięć Squad i Teatrze w Depozycie.


Kamila Kasprzak – Bartkowiak  
:: Redaktorka
Urodzona w 1982r. Wcześniej bardziej dziennikarka, dziś aktywistka społeczna i animatorka kultury. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku filologia polska, gdzie obroniła pracę magisterską z filmu. Na swoim koncie ma m.in. współpracę z: „Głosem Wielkopolskim”, tygodnikiem „Przemiany na Szlaku Piastowskim”, „Dziennikiem Opinii” oraz portalem recenzenckim Kuźnia Literacka. Koordynatorka gnieźnieńskiego Klubu Krytyki Politycznej oraz inicjatorka cyklu filmowego „Kino Nieposłusznej Myśli”, a także od kilku lat współpracująca z organizatorami Festiwalu Filmowego Offeliada w Gnieźnie. Ponadto nadaktywna kulturalnie miłośniczka poezji, architektury modernizmu oraz wszelkich progresywnych i emancypacyjnych narracji.

 

wiktoria mlynarczykWiktoria Młynarczyk
:: Redaktorka
Lubuje się w kolorowych skarpetkach, dużych swetrach oraz szmacianych torbach i workach. Co chwilę oddaje się nowym kierunkom rękodzieła i rzeczom z rodzaju DIY. Należy do Teatru w Depozycie. Jest indywidualistką. Ma wielkie serce do zwierząt, muzyki i fotografii, oraz ogromniusią tendencję do zdrabniania słów. Miewa różne nietypowe kolory włosów. Wiąże przyszłość z kulturą, dlatego też udziela się w jej dziedzinach już teraz. Lubi wysyłać listy i nagrywać mixtape'y.

 

 

aleksandra kondelaAleksandra Kondela
:: Redaktorka
Stała bywalczyni wszelakich wolontariatów, kolekcjonerka szmacianek i identyfikatorów, miłośniczka wielkich rzeczy, filmu po amatorsku, literatury i sztuki – też po amatorsku. Od małego uważny czytelnik, dziś najchętniej chodzący własnymi ścieżkami, ale zawsze wierny thrillerom i kryminałom. Trochę podróżnik, trochę włóczykij.

„Pisarzem nie jestem, ale twórcą – chyba tak.”

 

 

ewa jenekEwa Jenek
:: Redaktorka
Ur. w 1989 r. we Wrześni. Osoba z alternatywną motoryką, o licznych zainteresowaniach. Działaczka społeczna, której celem jest łamanie stereotypów. Aktualnie działa w stowarzyszeniu Kulturalny Miłosław, gdzie współorganizuje głównie koncerty i  festiwal „Zgrzytowsko” .  Z wykształcenia kulturoznawca (WSNHiD Poznań).  Aktywny uczestnik  wydarzeń kulturalnych. Szczególne miejsce w jej życiu zajmuje teatr i kultura popularna. Performerka, członek Teatru W Depozycie, lubi fotografię i podróże, najbardziej kocha szeroko pojętą  literaturę i  muzykę. Perfekcjonistka,  otwarta na nowe wyzwania, , chcąc się dalej rozwijać,  szuka możliwości realizacji siebie. Gdyby miała za zadanie opisać się krócej, najprawdopodobniej  użyłaby  bliskiego jej sercu fragmentu: „Piekielna to była wyobraźnia i piekło musiała nosić w sobie ta spokojna pozornie dziewczyna. Dla nas pozostała tajemniczym, zachwycającym zjawiskiem" (Jarosław Iwaszkiewicz o autorce Wichrowych Wzgórz).

 

Noemi Gadzińska
:: Fotograf
Twardo stąpa po ziemi często jednak trzyma głowę w chmurach szukając spełnienia marzeń. Otwarta na nowe znajomości i doświadczenia, nie lubi stać w miejscu. Zawsze gotowa do działania, kreatywna, lubi oryginalność. Interesuje się fotografią i teatrem. Wrażliwa na piękno świata. Lubi zapach cynamonu, oraz piękne widoki, zachody słońca może wydawać się że to banalne, ale przecież "Bóg kocha się w banale".

 

 

Natalia Kryszak
:: Redaktorka
Jest osobą otwartą na wyzwania zwłaszcza związane z realizacją swoich pasji.
- Nie lubię się ograniczać. Myślę, że w życiu nie można podążać tylko jedną rutynową ścieżką, dlatego staram się spełniać marzenia i robić to co kocham. Na pierwszym miejscu w moim domu zawsze była muzyka – mówi o sobie. Jest samoukiem gry na gitarze, jednak mocną stroną jest śpiew, nie lubi się ograniczać, dlatego robi zdjęcia, którymi stara się wyrażać emocje związane z danym miejscem i akcją. Ciągle dostrzega i docenia drobnostki, które później dają jej motywacje do tego co robi. Kiedy nie mam pod ręką gitary czy aparatu bardzo lubi czytać, lub pisać coś sama. Stara się rozwijać wyobraźnie, próbuje swoich sił opisując imprezy głównie muzyczne. Powoli odkrywa też teatr, jako przestrzeń swoich pasji. Uczestniczy w próbach teatru w Depozycie.

Łukasz Zachwieja
:: Fotograf
 
17-letni uczeń ZSEO na kierunku informatycznym. Młody, a co za tym idzie świeży fotograf z profesjonalnym podejściem do sprawy. Pewny siebie chłopak z głową pełną pomysłów, zawsze dostrzega pozytywne aspekty życia i potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji. Kiedyś grał w koszykówkę, co tylko pokazuje jak szeroka jest paleta jego zainteresowań. Jego zdjęcia możesz zobaczyć tutaj 

 

 


Dawid Liberkowski
:: Założyciel Popcentrali

Urodzony w 1978 roku w Gnieźnie. Grafik, zwyczajnie zapracowany człowiek. Autor oprawy graficznej gnieźnieńskich wydarzeń i festiwali kulturalnych (m.in. Offeliady i I Królewskiego Festiwalu Artystycznego). Od 2004 do 2011 poza granicami Polski, gdzie poznał słodko-gorzki smak emigracji. Miłośnik kina. Transhumanista, libertyn i birbant. Z wykształcenia specjalista ds. marketingu.

 

Nadchodzące koncerty
So, 21 Paź 2017 19:00
Skazany na bluesa - koncert

So, 21 Paź 2017 20:00
TABU

N, 05 Lis 2017 20:00
Kabanos XX Lecie

So, 11 Lis 2017 19:00
Gniezno Stand Up Comedy edycja I

Pt, 24 Lis 2017 20:00
Kuban/myślisz jeszcze?/tour - Loko

Nadchodzące spektakle
Pt, 13 Paź 2017 19:00
Solaris / Premiera

So, 14 Paź 2017 19:00
Solaris / Premiera

N, 15 Paź 2017 19:00
Solaris

Pt, 20 Paź 2017 19:00
Solaris

N, 22 Paź 2017 18:00
Solaris

Wt, 24 Paź 2017 9:00
Gniazdo

Wt, 24 Paź 2017 11:00
Gniazdo

Śr, 25 Paź 2017 9:00
Gniazdo

Śr, 25 Paź 2017 11:00
Gniazdo

Cz, 26 Paź 2017 9:00
Gniazdo

Cz, 26 Paź 2017 11:00
Gniazdo

Miasto Trzecz Kultur