• Start
  • Relacje
  • Drugi dzień offeliadowych wrażeń „zawsze znajdzie się jakiś film do obejrzenia”
  • Jarek Mixer Mikołajczyk

Drugi dzień offeliadowych wrażeń „zawsze znajdzie się jakiś film do obejrzenia”

- Zawsze znajdzie się jakiś film do obejrzenia – uprościła odpowiedź na jedno z pytań podczas bardzo dynamicznego spotkania Katarzyna Czajka – Kominiarczuk autorka bloga Zwierz popkulturalnyW drugim dniu XI Festiwalu Offeliada zapewne znalazły się jakieś filmy do obejrzenia – dosłownie. To był bardzo gęsty od wrażeń dzień, tak naprawdę pierwszy roboczy w tegorocznym festiwalu. 

Były też w 3 sesjach konkursowych filmy naprawdę warte obejrzenia. Poza pokazami konkursowymi piątek przyniósł pokazy specjalne.

Niezwykle dynamiczne spotkanie z wspomnianą autorką Zwierza popkulturalnego, poprowadzone przez Izę Budzyńską.

Na zamkniecie wieczoru festiwalowicze przeszli do Młyna. Tutaj zagrał dla nich Bajzel. Muzyk, który tworzy niezwykle synkretyczne piosenki, wydał w 2016 roku płytę amOK. Bajzel łączy grę na gitarze i wokal z elektroniką i samplami, tworząc jednak niezwykle rozpoznawalne kawałki.

Radosna transowość, również dziś w Młynie pociągnęła publikę do tańca. Niesamowite poczucie humoru i kontakt z publicznością, w połączeniu z zabawą przetwornikami głosu i niezwykle pulsującym rytmem pięknie siadły tego wieczoru w gnieźnieńskim klubie. To był bardzo pozytywny i energetyczny koncert. Później publiczność zaczęła się bawić kareoke. Niezwykle intensywny dla Offeliadowiczów dzień zakończył się zabawą i integracją w Młynie, to był dobry festiwalowy półmetek.

Szerzej o poszczególnych wydarzeniach w relacjach i recenzjach naszych redaktorów, z których 5 jest bezpośrednio zaangażowanych w Offeliadę.

Zdjęcia z koncertu Jarek Mixer Mikołajczyk

ponadto zdjęcia Anna Farman

tekst: Szybki Mix 

Tagi: Offeiada Festiwal filmowy Bajzel

Konwój

Kino Helios
Czwartek 16 listopada 2017
godz. 18:00

PO PROSTU PRZYJAŹŃ

Kino Helios
Czwartek 23 listopada 2017
godz. 18:00

AMOK

Kino Helios
Czwartek 30 listopada 2017
godz. 18:00