• KoMix

Seniorzy poszli w balet/DJ WIKA pełna energii

Wczoraj (18 listopada), na zaproszenie Miejskiej Rady Seniorów, do Gniezna przyjechała najstarsza w Polsce, a może i na świecie DJ-seniorka, DJ Wika, ma 79 lat. To Ona porwała gnieźnieńskich seniorów do zabawy andrzejkowej. Rozmowę z niezwykle pełną pasji i energii Wirginią Szmyt opublikujemy wkrótce. Dziś szybka relacja z imprezy. 

Wirginia Szmyt, znana bardziej jako DJ Wika, przez większość życia pracowała z trudną młodzieżą jako pedagog szkolny – obecnie jest twarzą Radia S, gwiazdą warszawskich potańcówek międzypokoleniowych. Działa jako aktywistka przy wielu kampaniach społecznych, ukierunkowanych na uwrażliwienie Polaków na los seniorów; współorganiuje parady seniorów. Niezwykła charyzma i stała aktywność sprawia że nie boi się robić rzeczy wesołych, szalonych; na przekór skostniałego myślenia o starości. Była między innymi inicjatorką parad seniorów.

Zanim ruszyła seniorów na parkiet, DJ WIKA zwróciła się do obecnych na sali z kilkoma słowami, w których po prostu zachęciła ich by nie marnowali starości, bo ona jak inne pory życia może być piękna. 

więcej zdjęć

KoMix

 

Tagi: DJ WIKA SENIORZY

Konwój

Kino Helios
Czwartek 16 listopada 2017
godz. 18:00

PO PROSTU PRZYJAŹŃ

Kino Helios
Czwartek 23 listopada 2017
godz. 18:00

AMOK

Kino Helios
Czwartek 30 listopada 2017
godz. 18:00