• Jarek Mikołajczyk

Archodźwięki w Muzeum

28 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie odbędą się warsztaty dla dorosłych "ARCHEODŹWIĘKI", które poprowadzi Stanisław Mazurek. Warsztaty skierowane są do nauczycieli, muzealników, animatorów kultury i wszystkich zainteresowanych muzyką oraz wczesnym średniowieczem profesjonalnie i amatorsko. Koszt warsztatów: 25 zł/os.

TRWAJĄ ZAPISY: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | 61 426 46 41 w. 210  

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się:

  • z czego i dlaczego przodkowie tworzyli instrumenty? skąd dziś czerpiemy wiedzę o tak ulotnej dziedzinie jak muzykowanie w dawnych wiekach?

 

Prowadzący pokaże:

  • repliki instrumentów, które prowadzący wykonuje samodzielnie  

  • ich budowę z użyciem konkretnych narzędzi i materiałów

 

Uczestnicy wzbogacą się o:

  • techniki wydobycia naturalnego głosu archaicznego (po odpowiednim przygotowaniu będzie można wziąć udział w warsztatach)

​- Prezentuję instrumenty muzyczne zgromadzone w prywatnej kolekcji wzbogacając to barwną opowieścią o historii i archeologii. Zapoznaję z walorami dźwiękowymi i przedstawiam etapy budowy instrumentów. Wprowadzam w świat dawnych dźwięków podczas warsztatów - mówi Stanisław Mazurek

Stanisław Mazurek: od 20 lat prowadzi badania nad instrumentami oraz muzyką dawną od pradziejów do renesansu, z naciskiem na średniowiecze. W swojej pracowni lutniczej rekonstruuje instrumenty sprzed stuleci, wydobywa z nich dźwięki i przekazuje te umiejętności innym.

 

Koszt: 25 zł/os.
Czas trwania: 2 godziny

notka prasowa

 

 

Tagi: MPPP Archodźwięki

Konwój

Kino Helios
Czwartek 16 listopada 2017
godz. 18:00

PO PROSTU PRZYJAŹŃ

Kino Helios
Czwartek 23 listopada 2017
godz. 18:00

AMOK

Kino Helios
Czwartek 30 listopada 2017
godz. 18:00